Rajoni

COVID/ Maqedonia e Veriut shënon 31 viktima dhe 67 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 04/05/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon që të shënojë një numër të larë viktimash nga Covid, ndërsa rastet e reja janë në ulje.

Sipas raportit të 24 orëe të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 67 raste të reja nga 1 169 teste dhe kanë humbur jetën 31 persona.

Bëhet me dije se rastet e reja janë konfirmuar në Shkup – 28, Kumanovë – 8, Gostivar dhe Ohër nga 4, Prilep, Tetovë, Manastir, Kavadar dhe Shtip nga 3, Strugë, Kërçovë dhe Resnje nga 2, Sveti Nikollë dhe Kratovë nga 1.

Ndërkohë që sipas autoriteteve shëndetësore gjatë orëve të fundit janë shëruar 782 pacientë./Opinion.al

Pas