Aktualitet

Zgjedhjet/ Basha mbledh në seli deputetët e rinj dhe kandidatët jo fitues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 04/05/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë ditën e sotme në selinë blu, kandidatët për deputetë në zgjedhje e 25 prillit.

Bëhet me dije se në orën18:00 kreu i PD-së do të zhvillojë një mbledhje jo vetëm me deputetët fitues në zgjedhje, por me të gjithë ekipin që u prezantuar për të kandiduar në këto zgjedhje.

Kujtojmë se ditën e sotme nga selia blu Lulzim Basha e cilësoi 25 prillin si një masakër elektorale, duke akuzuar me emra konkretë një sërë deputetësh e politikanësh. Nisur nga Edi Ramën, pasuar nga Tom Doshi e Aqif Rakipi sipas së cilit vodhën zgjedhjet.

Ndër të tjera Basha tha se PD-ja po vijon mbledhjen e fakteve që vërtetojnë se si kjo treshe ka tjetërsuar rezultatin e 25 prillit./Opinion.al

Pas