Aktualitet

COVID-19/ 4 raste të reja në Shqipëri, mes tyre një grua shtatzënë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 13/05/20 |
Al Do

Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave për situatën e koronavirusit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë testuar 246 qytetarë prej të cilëve 4 kanë rezultuar pozitivë.

Rastet e identifkuara janë 2 në Berat dhe 2 në Tiranë mes të cilëve edhe një grua shtatzënë.

Ministria njoftoi gjithashtu se 6 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit. Në të gjithë vendin janë konfirmuar 880 raste me COVID-19, 78% e të cilëve janë shëruar. Aktualisht në vend janë 161 persona aktivë me COVID-19, kryesisht në Tiranë, Shkodër dhe Krujë. /Opinion.al

Pas