Kryesore

Ulet sërish numri i të shtruarve në spitalet Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 13/05/20 |
el ida

Situata në spitalet Covid në vend paraqitet e qëndrueshme prej ditësh.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në të gjithë vendin aktualisht janë 161 persona aktivë me koronavirus, nga të cilët në dy spitalet janë të shtruar 21 pacientë dhe vetëm 1 prej tyre është në terapi intensive.

Kjo shënon një ulje krahasuar me një ditë më parë, kur kishim 24 të shtruar, prej të cilëve një person në terapi intensive.

Ministria sqaron më tej, se deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 880 qytetarë, 78 % e të cilëve janë shëruar./Opinion.al

Pas