Kronikë

FOTO / Kush janë vëllezërit në Shkodër që ranë në rrjetën e OFL-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 13/05/20 |
Al Do

Operacioni Force Ligjit i kërkoi sot deklarimin e burimit të pasurisë, 4 personave në Shkodër. Vëllezërit Lici dhe Cafi kanë qenë në shënjestrën e OFL-së si pasojë e të shkuarës së tyre të lidhur me veprimtari kriminale.

Muhamet Lici dhe dhe Ibrahim Lici janë djemtë e Mustafa Licit, ish-anëtar i Këshillit Bashkiak të Shkodrës. Ibrahim Lici ka qenë i arrestuar së bashku me vëllanë e tij, Muhamet Lici në mars të 2017 pasi drejtonin një grup kriminal që u vendosnin gjoba tregtarëve të Zdrales në Shkodër. Ky i fundit ndodhet në paraburim dhe pret gjykimin. Vëllai i tij u lirua por është në kërkim. Ai dyshohet si autori i vrasjes së 2 vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilalit.

Muhamet Lici
Muhamet Lici
Ibrahim Lici
Ibrahim Lici

Edhe dy vëllezërit Bledar e Gëzim Cafi kanë të shkuar kriminale. Gëzim Cafi është kapur dhe dënuar në Francë ndërsa Bledar Cafi është i njohur edhe si “i forti” i Shkodrës. /Opinion.al

Pas