-Jetë dhe Stil

Cili është emri që përzgjodhi Veliaj për djalin?Po Ajola c’mendim ka?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:36 - 16/09/18 |
el ida

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj, dhe avokatja Ajola Xoxa  do të bëhen  prindër për herë të parë. Siç ndodh zakonisht ata kanë filluar të mendojnë që tani për emrin. I ftuar në sezonin e ri të ‘’Pop culture’’,  Erion Veliaj ka treguar se kush do të zgjedhë emrin. Ai gjithashtu   ka rrëfyer dëshirën për t’u bërë sa më parë baba i një vajze.

“Për emrin e djalit do të vendosë Ajola dhe me shumë kënaqësi ja lashë këtë përgjegjësi. Sigurisht që konsultohem, por kur e shoh se sa e ndjeshme është, mendoj se është më mirë të zgjedhë ajo”- tha Veliaj.

Kryebashkiaku ndau edhe një episod kur i kishte thënë bashkëshortes  “Po sikur djalin ta quajmë Trim?”. “Po sikur mos të dojë të jetë trim? Pse ta mbajë këtë emër gjithë jetën? Po sikur të dojë të jetë poet?”,-ishte përgjigjur ajo, aspak e entuziazmuar nga emri i përgjedhur prej Erionit.

I thumbuar nëse u lumturua që do të bëhej baba i një djali si një mashkull tipik shqiptar, ai shtoi: “Thonë që çunat lidhen me nënat, mesa duket vitin tjetër do të jetë vajze”.

Pas