Kronikë

Dyshonin se u kishte vjedhur banesën, si u rrëmbye sot me makinë i riu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 16/09/18 |
b.f

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Elbasanit, pasi paraditen e sotme kanë rrëmbyer një shtetas.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme.

Personat kanë marrë me forcë shtetasin A. S, 25 vjeç, banues në Elbasan dhe e kanë futur në makinën e tyre.

Të arrestuarit janë shtetasi  Arben Raxha,  48 vjeç,  Bekim  Raxha, 21 vjeç, dhe Erion  Kaçuli, 18 vjeç ,  të tre banues në fshatin Griqan, Elbasan.

Të tre këta shtetas, dyshohet se e rrëmbyen të riun, pasi mendonin se ai u kishte vjedhur diçka në banesë.

Njoftimi i policisë:

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

  • Arben Raxha, 48 vjeç
  • Bekim Raxha, 21 vjeç,
  • Erion Kaçuli, 18 vjeç , të tre banues në fshatin Griqan, Elbasan.

 

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Emin Matraxhiu” Elbasan, për motive të dobëta, kanë marrë e kërcënuar në mjetin e tyre, shtetasin A.S, 25 vjeç, banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, parashikuar nga neni 110 i Kodit Penal.

 

Pas