Kronikë

Bie nga lartësia në një pallat në ndërtim, plagoset punëtori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 15/01/21 |
Doriana Çepunaj

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe si pasojë ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqytet rreth orës 16:40.

Sipas informacioneve, punëtori, një 53-vjeçar me iniciale R.X., ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas