Bota

FOTO/Gjenden të vdekur nëna dhe 3 fëmijët në Australi, dyshimet e policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 15/01/21 |
Semiljana Azizi

Katie Perinovic, 42-vjeçe dyshohet se ka vrarë veten dhe tre fëmijët e saj, dy vajzat, Claire 7-vjeç, Anna 5-vjeç dhe djali Mattheë 3-vjeç.

Lajmi është konfirmuar nga policia të enjten teksa është njoftuar nga bashkëshorti i viktimës  Tomislav, 48-vjeç, transmeton Daily Mail.

Babai i fëmijëve, Tomislav, i gjeti të katërt pjesëtarët e familjes të pajetë në shtëpi dhe i tmerruar ka thirrur shërbimin e urgjencës.

Sipas policisë, hetuesit besojnë se 48-vjeçari nuk është i përfshirë në këtë incident dhe nuk po kërkohet askush tjetër në lidhje me këtë çështje. Sipas hetuesve, Katie është përgjegjësja e vetme për 4 vdekjet. Disa nga fqinjët e saj, janë shprehur se kanë folur me Katie vetëm disa orë para incidentit. Daniel dhe Vicky Schembri, banorë në të njëjtën rrugë u shprehën se viktima u ka çuar disa ushqime tek shtëpia, po atë ditë që ka ndodhur kjo ngjarje.

Ajo trokiti ditën rreth orës 5.30 të pasdites solli ushqimet dhe unë i thashë ‘faleminderit shumë ‘ dhe ajo tha ‘mirupafshim’”, tha Schembri./Opinion.al

Pas