Aktualitet

Berisha: Rrogat të dyfishohen, energjia 3 herë më e ulët, është e mundurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 12/11/22 |
el ida

Kreu i PD Sali Berisha ka ftuar qytetarët shqiptarë t’i bashkohen opozitës për te larguar qeverisjen e Edi Ramës. “Më mirë ta përszëmë ne atë, se sa të përzihemi ne prej tij”, tha Berisha, ndërsa pohoi se me një paketë antikriszë është e mundur rritja e rrogave dhe ulja e çmimeve.

“Ne besojmë që janë potencialet me një paketë antikrizë, që çmimet të mos jenë më të larta se në Kosovë dhe Maqedoni. Rroga të 2 dhe 3 fishohen, nafta të ketë çmime si vendet përreth. Garantojmë përgjysmimin e taksave, garantojmë çmim energjie të paktën 3-4 herë më të ulët se sa sot. Garantojmë konkurrencë të ndershme dhe treg të lirë”, tha Berisha./Opinion.al

https://www.youtube.com/watch?v=qUkUuHfs83Q

Pas