Aktualitet

I riu i shoqëruar nga policia, Strazimiri: Deshi të vendoste një flamur tek dritarjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 12/11/22 |
el ida

Gent Strazimiri tha për mediat se i riu i shoqëruar nga policia në mbyllje të protestës ka patur për qëllim të vendosë flamurin shqiptar në dritaren e Kryeministrisë.

“Ka dashur të venbdosë flamurin shqiptar tek dritarja e Kryeministrisë. Këtë flamur e shkelnin me këmbë dhe donte ta vendoste tek penxherja e Kryeministrisë. T’i kërkojnë falje dhe flamurit, jo vetëm djalit”, tha Strazimiri që së bashku me deputeten Vokshi dhe Klevis balliun u larguan për të marr më shumë informacion mbi këtë shoqërim.

Ndërkohë, nga policia nuk ka ende të dhëna lidhur me identitetin e të riut dhe shkaqet e ndalimit të tij./Opinion.al

Pas