Politikë

Berisha: Pas lajmeve për Ervis Martinaj, Olsi Rama bëhet mbreti i basteveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 02/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha është shprehur se pas zhdukjes, eliminimit apo largimit të Ervis Martinaj bastet u rikthyen për t’i marrë vëllai i kryeministrit Olsi Rama.

Kryedemokrati tha se Rama po i legalizon bastet pasi  sipas tij mbret i tyre legalisht do bëhet Olsi Rama.

“Dy persona kanë qenë të njohura në industrinë e basteve, Ervis Martinaj.
Ai, askush nuk merr vesh të vërtetën, por e vërteta është se fill pas zhdukjes, eliminimit apo largimit të tij, bastet u rikthyen për t’i marrë Olsi Rama.
Ai ka qenë njeriu në hije i basteve. Këto nuk janë pa lidhje me njëra-tjetrën.
Prandaj lëvizjet e fundit të tij janë grusht shteti i pjesshëm. Ato janë institucione shumë të rëndësishme, policia, SHISH apo pastrimi i parave.
Sot mbreti i basteve bëhet Olsi Rama legalisht. Unë nuk jam për industrinë e mëkateve dhe bixhozit, jam penduar që janë lejuar gjatë qeverisjes sime dhe nuk do lejohen, sepse janë burim fatkeqësish.
Tani ky i legalizon, ky që nuk tha gjë për to. Masivisht thuhet se vëllai i tij është mbrapa”-tha Berisha./Opinion.al

 

 

 

Pas