Aktualitet

Samiti i ‘Open Balkan’/ Firmosen katër marrëveshje, ja për çfarë bëhet fjalëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 02/09/22 |
Opi Nion

Në kuadër të nismës “Open Balkan”, Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut sot në Beograd  kanë firmosur katër marrëveshje.

Marrëveshjet e firmosura kanë të bëjnë me tregëtinë pa kufizime të ushqimeve,  memorandum i mirëkuptimit në fushën e kinematografisë për Ballkanin Perëndimor, marrëvedhja për bashkëpunimin në fushën e bashkëpunimit të minierave dhe energjisë,  plani operativ në fushën e emergjencave civile

Në samitin e “Open Balkan” të mbajtur sot në Beograd i pranishëm ishte edhe Kryeministri ende në detyrë i Malit të Zi Dritan Abazoviç, ministri i jashtëm turk dhe ministri i jashtëm i Hungarisë./Opinion.al

Pas