Politikë

Berisha i jep Klevis Balliut postin rëndësishëm në PDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 27/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha ka emëruar Klevis Balliun Shef Organizimi të Partisë Demokratike.

Kjo lëvizje vjen para protestës së 7 korrikut të thirr nga PD, ndërsa në njoftimin e partisë për mediat vlerësohet kontributi i ish-deputetit. Balliu do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD

NJOFTIM PER SHTYP

Klevis Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, Balliu, një ish-deputet i njohur për angazhime të forta në mbështetje të protestave dhe lëvizjeve qytetare, merr detyren e re në strukturën organizative.

Balliu është autor i librit “Misioni i Unazës”, një prej betejave të Partisë Demokratike ku ai kishte një rol protagonist.

Pas