Aktualitet

Mbytet jahti luksoz në DhërmiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 27/06/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme një jaht luksoz  është mbytur në ujërat e Drimadhes Dhërmi në një distancë rreth 100 m nga bregu.

Dyshohet se mjeti lundrues rreth 5 m i gjatë mund të jetë mbytur si pasoje e ndonjë çarje që mund të ketë pasur.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar nga ngjarja. Mjeti lundrues është i matrikulluar me emrin “BAE” me flamur Panamez në pronësi të shtetasit Festim Mark Prendi i datëlindjes 1984, lindur në Shkodër banues ne Tiranë, në Jaht nuk ka pasur persona dhe mendohet se shkak i fundosjes ka qenë futja e ujit nga poshtë Jahtit në një nga tapat kryesore të tij.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STOP TV KLAN (@stoprtvklan)

Pas