Kryesore

Berisha flet për fjalët që qarkullojnë: Rama e Basha ndajnë lekë me njëri-tjetrin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 26/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha, në “Foltoren” e Kurbinit ka thënë se mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës ka një pazar. Sipas tij, në Tiranë qarkullojnë fjalë, se Basha dhe kryeministri Rama ndajnë para me njëri-tjetrin.

Më tej, Berisha tha se Basha nuk mendon për demokratët, por do vetëm pasurimin e tij duke bërë pazare me kreun e qeverisë.

Në Tiranë qarkullon një fjalë, se Edi Rama, atyre që u kërkon 20%, kur raportojnë se e çuan në këtë adresë, u kthehet dhe u thotë, por mua s’më mbetet gjë se 20% detyrohem t’i japë dhe Lulit. E thash këtë fjalë që qarkullon, e cila shpreh pazaret e turpshme që bëri kreu i opozitës, kundër idealave të pastra tuaja për pasurimin e tij.

Miqtë e mi, këto 8 vite kanë qenë të vështira për ju, pasi kishit nga njëra anë qeverinë, por kishit të paqenë dhe kreun e opozitës, i cili në çdo marrëveshje do të favorizonte qeverinë, do të kalonte nga disfata në disfate, pa u menduar se duhet të japë dorëheqjen dhe të largohet nga skena politike”,-tha Berisha.

Pas