Aktualitet

Berisha: Fëmijët e mi s’kanë pasur kurrë një dosje në gjykatë, Rama 3 vite po…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 26/11/21 |
Opi Nion

Nga Kurbini ku po zhvillon foltoren e radhës, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi me bindje se fëmijët e tij nuk kanë patur kurrë një dosje apo çështje në gjykatë.

Po ashtu Berisha gjatë fjalës së tij tha se kryeministri Rama ka dërguar prej tre vitesh dhjetëra vendime të qeverisë së kohës kur Berisha ishte kryeministër në SPAK, por sipas Berishës të gjitha janë kthyer pasi ai ka zbatuar ligjin.

“Thonë se kam dosje. Fëmijët e mi s’kanë pasur dosje për asnjë çështje, dhe Berisha kurrë nuk ka patur. Ju bëj me dije se Rama prej tre vitesh ka dërguar me dhjetëra vendime qeverie në SPAK, që të gjitha janë kthyer sepse Sali Berisha ka zbatuar ligjin.”-tha Berisha.

 

Pas