Aktualitet

Basha për Ramën-Metën-Berishën: Nuk e cënojnë dot PD-në


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 18/12/21 |
Opi Nion

Edhe në fjalimin e sotëm në Kuvendin e Partisë Demokratike, kreu i PD Lulzim Basha përmendi atë që ai e quan trekëndëshi i Bermudës, ku bën pjesë, Presidenti Meta, kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Berisha.

Basha tha se Partia Demokratike është e vendosur në shkërmoqjen e trekëndëshit të Bermudës që sipas tij ka synuar të cënojë ekzistencën dhe qëndrueshmërinë e Partisë Demokratike, por që sipas tij nuk ia kanë arritur.

“Partia Demokratike është e vendosur në shkërmoqjen e trekëndëshit të Bermudës dhe prodhimit të saj të fundit politik, regjimit të Edi Ramës përmes masakrës zgjedhore.

Që ethshëm ka synuar të cënonte ekzistencën dhe qëndrueshmërinë e Partisë Demokratike. Nuk ia kanë arritur, e nuk do ta arrijë kurrë, sigurisht falë shumicës së anëtarëve dhe delegatëve të partisë sonë të mrekullueshme, që janë sot në këtë sallë e jashtë saj.

Ne kemi pasur probleme të shumta, por krenohemi që jemi partia e Dhjetorit  ’90, që i ka i mbijetuar 31 viteve lufte të ashpra kundër saj, nga e majta komuniste apo nga kollona brenda nesh, deri te tentativat e të korruptuarve apo krimit të organizuar për të na dobësuar, për të na demoralizuar apo për të ç’funksionalizuar Partinë Demokratike”, tha Basha./Opinion.al

Pas