Kryesore

Basha ndan fotot me Escobar: Prioritet i PD të sjellë ndryshim e mirëqenie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:24 - 09/12/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar serish pas takimit të sotëm me zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA, Gabriel Escobar.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Basha ka bërë publike foto nga takimi ndërsa thekson se SHBA-të do të jenë në krah të Shqipërisë dhe shqiptarëve, si gjatë gjithë historisë së proceset jetike të forcimit të demokracisë.

Gjithashtu ai shkruan se prioritet i PD-së janë për të sjellë ndryshimin dhe mirëqenien për shqiptarët.

Kënaqësi e veçantë të prisja sot Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA z. Gabriel Escobar, në vizitën e tij të parë në Shqipëri. SHBA do të jenë në krah të Shqipërisë dhe shqiptarëve, si gjatë gjithë historisë sonë, në proceset jetike të forcimit të demokracisë dhe luftës kundër korrupsionit. Këto janë prioritetet e Partisë Demokratike për të sjellë ndryshimin dhe mirëqenien për shqiptarët”-shkroi ai në “Facebook”.

Pas