Aktualitet

Moti i keq në Vlorë, uji “pushton” rrugët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 09/12/21 |
Opi Nion

Vendi ynë është përfshirë nga reshje të shumta shiu pasditen e sotme, duke sill probleme në rrugët e disa qyteteve.

Vlora është një ndër qytetet që ka shfaqur probleme të shumta si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Rrugët janë të mbushura me ujë, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve.

Ndërkohë pasagjerët e tragetit të linjës Vlorë-Brindizi kanë ngelur të bllokuar në det pasi për shkak të kushteve të motit nuk arrin të ankorohet në port./ Opinion.al

Pas