Te Fundit

Basha hedh poshtë Metën: Nuk bëj aleancë me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 30/09/15 |
b.f

TIRANE- Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha hodhi poshtë aludimet e Ilir Metës për një aleancë të mundshme mes tij dhe Kryeministrit Rama në kurriz të Metës.

“Aleanca jonë është me Shqipërinë e vërtetë dhe vizioni jonë është Shqipëri europiane dhe e zhvilluar, duke shpërfillur çdo batak pazari”. Kështu u shpreh Basha gjatë mbledhjes së grupit parlamentar demokrat. Më tej ai vjoi duke thene se nuk ndalet ne kerkesen e opozites per hetim nderkmbetar per aferen e CEZ-it dhe Dia-s. “Asgjë s’na ndal në këtë betejë, as diversioni i trashë i Metës dhe Ramës, as puthjet dhe pështymat që shkëmbejnë me njeri-tjetrin, që lopën e pushtetit ta mbajne ne kembe”, u shpreh ai.

Basha përsëri se kreu i Kuvendit, Ilir Meta duhet të japë dorëheqjen ndësa sipas tij Qeveria ka rënë. Edhe pse shprehet i gatshëm të ofrojë konsensus për reformën në drejtësi dhe ligjin për dekriminalizimin, prerazi thotë se opozoita nuk do të bëjë asnjë lëshim në kurriz të Kushtetutës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas