Aktualitet

Bardhi publikon videon: Një pyetje që e sfidoj Ramën të përgjigjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 17/10/20 |
el ida

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook, i kërkon Kryeministrit Rama të tregojë se cilët janë pronarët e inceneratorëve.

Duke shkëputur një moment nga intervista e Kryeministrit Rama në “Opinion”, Bardhi shkruan:

“Pas cdo klithme, pas cdo shantazhi fshihet vetem frika per perballjen me drejtesine! Kush jane pronaret e inceneratoreve? Nje pyetje qe e sfidoj Edi Ramen te pergjigjet. Njerezit kane te drejte te dine, kush i ka marre 75 milione euro”, shkruan Bardhi.

Kujtojmë se çështja e inceneratorëve u rikthye sërish në vëmendje, pas një debati të zhvilluar në “Opinion”, veçanërisht lidhur me investimin dhe funksionin e inceneratorit të Elbasanit./Opinion.al

Pas