Sport

Barça merr fitoren e parë në Champions


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:31 - 20/10/21 |
Opi Nion

Barcelona fitoi minimalisbht ndaj Dinamos së Kievit, por ajo që gëzon tifozët blaugrana janë tri pikët e para në Ligën e Kampioneve. Ndeshjen e vendosi Zherard Pike me një gol në minutën e 36 të lojës.

Kjo është rrjeta e parë në kompeticionin më të rëndësishëm të kontinentit për blaugranat në këtë sezon. Suksesi fut Barçën në lojë për kualifikimin.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Ronald Kuman nuk bindi me lojë, por më e rëndësishme është fitorja. Vendasit u treguan të rrezikshëm me topat e gjatë. Ekipi ukrainas pas tri takimeve mban vendin e fundit me vetëm 1 pikë të grumbulluar.

Në sfidën tjetër në Grupin G, Salzburgu mundi Volsburgun me rezultatin 3-1.

Skuadra austriake kryeson me 7 pikë pas tri ndeshjesh të luajtura, ndërsa gjermanët pësuan humbjen e parë pas dy barazimeve.

Salzburgu gjeti golin që në minutën e tretë falë Adejemit, ndërsa pas 12 minuash barazoi Nmeka. Por në pjesën e dytë, Okafor realizoi dygolësh dhe i dha suksesin vendasve.

Pas