Kryesore

Parashikimi i motit, 21 tetor 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:01 - 21/10/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë prezente masat ajrore të qëndrueshme në territorin Shqiptar, të cilat do të sjellin në zonat bregdetare dhe të ulëta dominim të kthjellimeve dhe vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave në veriperëndim dhe jugperëndim të vendit duke gjeneruar edhe reshje të pakta shiu.

Ndërsa pjesa tjetër e vendit vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 25°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë.

Pas