Kronikë

Shoqërohen 5 policë në Tiranë, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:48 - 20/10/21 |
Opi Nion

SHÇBA ka shoqëruar 5 efektivë të policisë në Tiranë të cilët dyshohen se janë të përfshirë në trafik klandestinësh.

Mësohet se për 5 efektivët ka urdhër arresti për shpërdorim detyre.

Po ashtu, shoqërimi i tyre është dhe për akuzën se gjatë kohës që kanë hyrë në fuqi masat anti-COVID, disa prej efektivëve kanë lejuar që lokalet të qëndrojnë hapur pas orës policore.

Aksioni është shtrirë në disa qytetet të vendit./Opinion.al

Pas