Kryesore

Atentati me 3 viktima/Salianji:180 vrasje të pazbardhura, shteti po tregon pafuqiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:16 - 18/07/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur lidhur me ngjarjet kriminale në në vend në Komisionin e Sigurisë.

Ndër të tjera ai iu referua edhe ngjarjes së djeshme, ku në Fushë-Krujë u ekzekutuan 3 persona. Sipas Salianjit, shteti po tregon pafuqi ndaj këtyre akteve kriminale.

Tek një gjë besoj biem dakord se ngjarja e djeshme krijon pasiguri tek qytetarët. Shteti po tregon pafuqi qoftë në parandalimin dhe qoftë në kapjen e tyre. Unë propozoj që të gjithë ju dhe të gjitha bashkë të mbajmë një qëndrim që të jemi në mbështetje të punonjësve të policisë. Janë 180 vrasje të pazbardhura në këtë periudhë dhe ka më shumë se 600 ngjarje kriminale pa autore. Po flasim për një situatë të rëndë kriminale në Shqipëri dhe ju keni detyrimin që t’i dënoni, të dënoni cilin do politikan edhe ju bën mirë që keni marrë vota nga qytetarë dhe jo nga krimi, që të dënoni cilindo politikan e ka çuar në këtë nivel dhe për shkak të lidhjes të politikë me krimin”,-tha Salianji.

 

Pas