Aktualitet

Arrestohet 44-vjeçari, ndërtoi pa leje dhe gjatë kontrollit dhunoi policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 07/06/21 |
Opi Nion

Një 44-vjeçar është arrestuar pasi u konstatua duke kryer ndërtime pa leje në fshatin Bradashesh dhe në momentin e ndërhyrjes së policisë bashkiake, ka ushtruar dhunë ndaj njërit prej efektivëve.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin: S. Ll., 44 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, pasi është konstatuar duke kryer ndërtim pa leje e organeve përkatëse. Gjithashtu ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike ndaj punonjësit të Policisë Bashkiake Elbasan, shtetasit P. Gj. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Kujtojmë se ditën e sotme ka nisur ne bregdet operacioni i prishjes së ndërtimeve pa leje, ndërsa me sa duket policia është vënë në lëvizje në të gjithë vendin./Opinion.al

Pas