Aktualitet

Negociatat, Rama vizitë zyrtare në Hungari dhe Bullgari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 07/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është nisur këtë të hënë drejt Budapestit, ku pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare dhe të takohet me liderët e shtetit hungarez.

Kreu i qeverisë të martën do të jetë në një vizitë zyrtare në Bullgari ndërkohë që pritet të kthehet të mërkurën në Shqipëri përpara zhvillimit të seancës në parlament për shkarkimin e presidentit Meta.

Në fokus të takimeve që do të zhvillojë në Hungari dhe në Sofie do të jenë çështjet e integrimit evropian dhe marrëdhëniet  e vendit tonë me këto dy shtete.

Pas