Politikë

Aleatët tradhtojnë Bashën, pranojnë mandatet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:04 - 18/04/19 |
b.f

Tre kandidatë të Partisë Demokratike kanë dorëzuar sot në KQZ formularët e dekriminalizimit, duke hedhur në këtë mënyrë hapin e parë për marrjen e mandatit të deputetit.

Bëhet fjalë për Nikolin Stakën, kryetar i Partisë Lëvizja Demokratike për Ndryshim, Artur Roshi i Ballit Kombëtar Demokrat dhe Zef Shtjefni.

Nikolin Staka dhe Zef Shtjefni i përkasin listës së Partisë Demokratike në Shkodër, ndërsa Roshi asaj të Tiranës.

Sot kanë marrë mandatet demokratët Andi PërmetiErion PiciriFatjona Dhimitri dhe Eugen Bojaxhi nga Lëvizja Socialiste për Integrim.

Nëse këta tre kandidatë do të marrin mandatit, Parlamenti do të shkojë në 109 deputetë në total./Opinion.al

Pas