Bota

Macron fton Papa Françeskun për të vizituar Francën


               Publikuar në : 14:20 - 18/04/19 |
el ida

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Papa Françesku do të vizitojë Francën pasi vendi është i zhytur në pikëllim pas zjarrit në Notre Dame të Parisit.

“Unë fola me Papën në telefon. Natyrisht, që e ftova që të vinte në një kohë që për të do të ishte më e përshtatshme”, tha Macron.

Papa Françesku shprehu pikëllimin e tij për zjarrin në katedrale dhe falënderoi ata që rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar katedralen shekullore dhe objektet brenda saj.

Reuters raporton se Papa shprehu dëshirën e madhe ta shihte atë të restauruar sa më shpejt. /Opinion.al

Pas