Aktualitet

Akuzat për Portin e Durrësit, Meta: Kemi dokumente. Kafshatë që do t’u ngeci në fytBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 15/11/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një konferencë për mediat këtë të martë e cilësoi si një ndër aferat më mëdha kriminale projektin e portit të Durrësit.

I pyetur nga gazetarët nëse ka fakte Meta u përgjigj po, ndërsa kujtoi inceneratorët.

Teksa akuzoi kryeministrin Rama si përgjegjës, Meta u shpreh për projektin e Portit të Durrësit se është kafshatë shumë e madhe dhe se do u ngec në fyt.

“Pa asnjë diskutim, kështu thatë për inceneratorët ju kur nxora letra. Është Rama aty dhe aty do përgjigjet Rama. Zhvillimet do jenë shumë të shpejta dhe këtë e tregon nxitimi i Ramës. Edhe për një pallat jep shpjegim e jo për portin e Durrësit. Është kafshatë e madhe do u ngeci në fyt.”- tha Meta.

Pas