Aktualitet

Shehaj debat me Kadiajn, ndërpritet mbledhja. Shalsi: S’jemi këtu për t’u tallurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 15/11/22 |
Opi Nion

E shoqëruar me debate pothuajse gjatë gjithë ditës, është ndërprerë mbledhja e Komisionit të Ekonomisë,ku po diskutohet për marrëveshjen për Portin e Durrësit.

Kryetari i Komisionit, Eduard Shalsi ka kërkuar 2 minuta pushim dhe më pas rikthim për të votuar duke ndalur diskutimet.

Ndërkohë që është përfshirë në debat, deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj dhe zv.ministri i Financave Besart Kadia. Teksa ky i fundit fliste, Shehaj i kërkonte që dokumentet që anëtarët e PS-së po u referoheshin t’i shikonte dhe ai nga afër.

Më pas ka ndërhyrë dhe Blerina Gjylameti dhe Shalsi, ku ky i fundit iu drejtua Shehajt duke i thënë që ta linte Kadinë të fliste, ndërsa shtoi se nuk ishin në mbledhje për t’u tallur.

Debati:

Shalsi: Ju paralajmërova, jo fare fare…

Shehaj: Ore çfarë dokumenti është?

Besard Kadia: Ma jep pak dosjen të lutem. I ke dokumentet z.Shehaj.

Shalsi: Po jo ore nuk do tallemi ne këtu. Nuk kemi ardhur për t’u tallur. Pushim 5 minuta, sidomos atyre.

Kadia: Nuk keni fakte.

Shalsi: 2 minuta pushim dhe do kthehemi për votimin.

Pas