-ARKIVA OPINION

A PROVOKOI VUCIC NE TIRANE?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 27/05/15 |
root

Të ftuar:

Baton Haxhiu
Mentor Nazarko
Ermira Mehmeti
Agim Nesho
Afrim Krasniqi
Fahri Balliu

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=2EE8Z9GhyvQ” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

 1. Mendoj se nuk eshte e rastit qe ngjarja e Kumanoves, eshte e shoqeruar nga propogandat ruse, serbe e greke per gogolin e “Shqiperise se madhe”
  Se pari ne keto ngjarje ndihet prapaskena e dipllomacise ruse lidhur edhe me zonat e saj te influences politike e ekononmike, ne Ballkan dhe problemet e mbrendeshme politike ne te pese shtetet e Ballkanit , Serbi, Kosove, Maqedoni, Shqiperi e Greqi, e shqetesimi i aleances “ortodokse” sllavo-greke, per forcimin e rolit te shqiptareve ne gadishull
  Eshte diletantizmi politik e dipllomatik i Rames qe leshon disa deklarata jo fort te kontrolluata si burre shteti, e pelinvanlleqet e tij ne krijimin e prioriteveve strategjike te shqiptareve, nen euforine se i duket vetja si nje lider i Ballkanit.
  Nuk me pelqeu ne kete debat konfrontimi i “kosovarit” Baton Haxhia, me deputetetn shqiptare te Maqedonise, duke e degjeneruar polemiken ne “ne dhe ju”, pra ne Kosova e ju Maqedonia apo ju te Shqiperise..
  Pikerisht kjo ju intereson atyre qe perhapin propoganden e gogolit te Shqiperise se madhe, qe te krijojne percarje midis shqiptareve te Shqiperise, Kosoves e Maqedonise.
  Kursesi nuk do te desha qe kjo te merej si aludim se z.Haxhiu e ben kete ne menyre te ndergjegjeshme me kete qellim, por qofte edhe pa dashur kjo ndarje ne debatet midis shqiptareve me “ne dhe ju”, nuk i sherben jo me ceshtjes kombetare shqiptare, por as edhe normave te demokracise.
  Ndonese me sens humori, mu duk shume provokativ zoteria kur deputetes Mehmeti ju drejtua me kerkesen, po qe se nuk me jep fjalen qe te realizosh deshiren time qe ti te behesh kryetare e partise tende, nuk te lejoj te maresh fjalen e per mbyllje te debatit. Nje shaka apo batute teper primitive qe po shiten sot ne politiken shqiptare si nje placke shume e lire.

 2. kjo zymbylja prej meqadonie nuk poi pelqen fahriu kur flet per shqiperi te madhe,duke se po I djeg bytha hahah kjo eshte politiqare shqiptaric meqadanie hahahaa zhivja meqadoniaaa

Pas