Aktualitet

Zgjedhjet për kryetar të ri në PD, Basha dorëzon formularin e kandidimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 21/05/21 |
Opi Nion

Kreu aktual i Partisë Demokratike ka dorëzuar ditën e sotme formularin e kandidimit për kryetar të kësaj partie.

Kujtojmë që kreu i Partisë Demokratike do të zgjidhet në 13 qershor, teksa parashikohet që deri më 23 maj të pranohen kandidaturat për kryetarin e ri dhe periudha nga 24 maji deri më 11 qershor të jetë fushatë.

Komisioni Zgjedhor në PD do të jetë i përbërë nga Belind Kelliçi, Albana Vokshi, Enno Bozdo, Mimoza Hasekiu, Gjok Vuksani, Bert Avdyli dhe Jemin Gjana, ku ky i fundit do të jetë kryetari.

Ndërkohë sjellim në kujtesë se pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe humbjes së PD-së brenda kësaj force opozitare pati shumë përplasje teksa një grup i posaçën i ngritur ka kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës./Opinion.al

Pas