Aktualitet

Vijon vaksinimi masiv në vend, ja sa injektime janë kryer sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 21/05/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ditën e sotme janë kryer 5103 vaksinime në të gjithë vendin.

Ndërkohë që në total që nga fillimi i fushatës ‘Shqipëria Buzëqesh’ bluzat e bardha kanë kryer mbi 708 mijë vaksinime.

Vaksinimi masiv vijon në të gjithë vendin me ritme të larta. Ndërkohë që për sezonin veror priten lehtësim, siç deklaroj dhe Brataj sot në një intervistë televizive./Opinion.al

Pas