Aktualitet

Ishte kthyer nga Spanja, Troqe u ekzekutua para servisit të vëllait


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 21/05/21 |
Opi Nion

Të shtëna me armë janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, në zonën e Skelës pranë Pallatit të Sportit. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një person ka ndërruar jetë pasi është qëlluar me armë zjarri, ndërsa automjeti i autorëve është drejtuar drejt Kaninës.

Viktima  është identifikuar si Delon Troqe 38vjeç, ndërsa mësohet se automjeti i dyshuar se ishte i autorëve është djegur pranë fshatit Sherishtë. Bëhet me dije se Troqe u qëllua me breshëri kallashnikovi përpara servisit të vëllait të tij. Ai kishte pak ditë që ishte kthyer nga Spanja.

Informacioni nga policia

Rreth orës 21:50, në lagjen “Pavarsia”, Vlorë, në rrethana ende të pa qarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi D. T., 38 vjeç, banues në Vlorë, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës.

Shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendgjarje ku është rrethuar zona dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative me qëllim kapjen e autorit/ve.

Gjatë krehjes së zonës, në fshatin “Sherishtë”, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit/ve të ngjarjes.

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove materiale që do ti shërbej zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve.

Pas