Kronikë

Plagosja në Dimal/ 33-vjeçari ishte kthyer nga Anglia, policia jep detaje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 21/05/21 |
Opi Nion

Policai e Shtetit ka dhënë informacionin e saj zyrtar mbi plagosjen e ndodhur mbrëmjne e sotmë në Urën Vajgurore/Dimal.

Bëhet me dije se i plagosuri 33-vjeçar Iljaz Ismaili, i cili saop ishte kthyer nga Anglia është dërguar në spital dhe aktualisht është jashtë rrezikut për jetë.

“Më datë 21.05.2021, rreth orës 18:00, në fashatin Poshnje, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi I.I., 33 vjeç, i cili u dërgua në Spitalin Rajonal Berat, jashtë rrezikut për jetën.“- shkruhet në njoftim.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit/ve. Ndër të tjera bëhet me dije se janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Policia është ende duke punuar për zbardhjen e ngjarjes./Opinion.al

Pas