Aktualitet

Zgjedhjet lokale/Meta:Mbështesim kandidatët e PD,si do përzgjidhen përgjegjësi e BerishësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 21/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për mediat këtë të premte konfirmoi se për të ka përfunduar marrëveshja me Partinë Demokratike për zgjedhjet vendore të vitit 2023.

Meta u shpreh se partia që ai drejton do të mbështesë çdo kandidat që do konfirmojë PD, ndërsa shtoi se për mënyrën se si ata do të përzgjidhet përgjegjësia i takon kreut të PD, Sali Berisha.

“Marrëveshja për mua është e përfunduar, ne do mbështesim çdo kandidat që do konfirmojë PD. E vërteta dhe e vetmja, për mënyrë si do përzgjidhet përgjegjësia i takon Berishës. Për ne e rëndësishëm është fitorja kundër bandës së Ramës. Ne jemi të qartë, do synojmë maksimumin në këshillat bashkiak. Nuk do ketë asnjë kandidat nga PL që sfidon ata të PD”-tha Meta.

Pas