Te Fundit

VIDEO/Zagani në “Opinion”: Do jepja emra konkretë nëse do kishte drejtësi të besueshme!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 10/11/15 |
b.f

Si punonjës prej shumë vitesh në policinë e shtetit, keni informacion për punësime në strukturat e policisë të personave të implikuar në trafiqe që nga viti 98 e më pas, apo dhe më herët?

Ka. Po. Mundem, para një personeli adapt për këtë punë, që mund të jetë një prokurori e besueshme apo një gjykatë e besueshme, mund të jap edhe informacione konkrete, por fatkeqësisht  nuk janë informacione që mund të diskutohen live në media. Këto që do them, që mund ti them, janë thjesht të verifikueshme. Sepse na ka dalë në mode, ku I ke provat, provat janë shumë të thjeshta zotëri, një officer policie me rrogën e shteti, pronar hotelesh pallatesh ndërmarrjesh, apo qoftë thjesht pronar I një makinë që kushton 80 mijë euro, çfarë prove tjetër kërkon?

Mund të ketë dosje në arkiva de në kartotekën e policisë?

Për të mos I hyrë asaj sa lek janë hedhur ne SHKB-ra  e sa kërcënime janë bërë për t’u mbyllur dosjet dhe për të mos u kaluar në prokurori

Po thoni që mund të jetë vënë dorë në dosjet e arkivave të policsë, është paguar për ti zhdukur?

Siç e di edhe ti, dhe gjithë shqiptarët, me para në shqipëri bën shumë punë. Sepse janë disa gjëra që unë mundem ti them me emra konkrete e fakte konkrete por nuk mundem ti them mediatikisht

Nëse do të kishit garanci nga prokurorë dhe gjykatyës të ndershëm dhe besueshëm ju mund të përmendni emra e fakte konkrete për këtë?

Jo mund të përmend, por mund të akuzoj emra konkret…

 

https://www.youtube.com/watch?v=1HSOCk8lWD8

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ty te lumt qe ke ngre zanin per kto te kqija e te bama qe poj bahen vendit o Blendi per derisa vet organet e shtetit jon te implikume un nuk besoj qe munt prokurorija mund te jep drejtsiket e thom me keqardhje se eka rrok ne dor hajnat e keq bersat ket policin duhet ta mbeshtesim deri ne fund i xhith populli

Pas