Aktualitet

Video/Zagani: Si u arrestova në momentin kur po hetoja emrat e drogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 10/11/15 |
b.f

Giuliani u ka dhënë disa herë informacione punë që janë konkretizuar në operacione në bisedat tuaj me dijeninë tuaj a është ai në vendin e tij I akuzuar për shpërdorim detyre se ju ka përcjellë mu informacine sepse komunikimet kanë qenë në telefonat dhe e- mailet e punës, në adresat zyrtare, sic jeni akuzuar edhe ju për komunikime të tilla?

Unë jam, shpall edhe kriminel për bashkëpunim me trafikantët. Nga komunikimet qe une kam pasur dhe që kam ende për shkak të miqësisë tashmë ai vijon punën në zyrën e tij në vendin e tij i qetë pas asnjë problem të kësaj natyre, jo vetëm që ska akuza, nga Italia as bëhet fjalë, por ska as nga prokuroria shqiptare..

Unë jam arrestuar në orën 1 e 30 të natës me një urdhër arresti që nuk flet fare për mua..flet për veprimtari kriminale për një bandë të Vlorës.

Vendimi I gjykatës?

Me kërkesën e prokurorisë. Denimi ishte i gjykatëses, Flora Hajredini dhe kur është bërë vlerësim-ndalimi insistonte gjykatësja: prokuror zotëria ndalohet si i lidhur e jo direkt. Donin të më lidhnin me zor me çështjen, ndërhynte gjykatësja për të plotësuar shpjegimet e prokurorit.

Ndalimin tuaj e ka bërë SHKB?

Po. Dhe kërkesën për ndalim e ka bërë SHKB dhe prokurori Martini ka qenë thjesht një vegël e SHKB, siç di ai të bëjë.

Pas verifikimeve për avionët informuat eprorët?

Përveç telefonatës që kam pasur nëpërmjet numrit të punës me shefin tim dhe bisedën të përsëritur edhe verbalisht me shefin tim, nuk kam arritur të bëj asgjë sepse edhe ato pak shënime që kisha hedhur, sepse punë 10 ditësh jam arrestuar, madje vlen për ta theksuar këtë. Ndërkohë që i premtova shefit që do të vazhdoj hetimin dhe do të perpiloj një informacion pas vërtetimit të faktit dhe listës me shtetas shqiptar si pilotë avionesh që mora, listë që nuk e dispononte askush

 

https://www.youtube.com/watch?v=wQIuTmD6dLM

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas