Life Style

Yjet i fusin të gjitha shenjat në kurth, zbuloni rreth vetes tuaj!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 15/09/18 |
b.f

Këto dy ditë do zbulojmë një kurth që po kurdiset rreth nesh.

Qëllimet e atyre që duan të shfrytezojnë dashurinë dhe bujarinë nuk janë të qarta prandaj këtu qendron edhe rrezikshmeria.

Dashi

Duke qenë i paqartë vete shpirterisht do perpiqet të terheq ne rremujen e tij edhe njerez apo situata qe nuk kane lidhje… i mbyturi të mbyt.

Demi

Duhet të përcaktojë qartë qëllimet dhe të jetë më i vëmendshëm me njerëzit me te cilët bisedon hapet apo fut ne rrethin e shoqerisë.

Binjaket

Do përpiqen të fitojnë pikë ne një moment të mjegullt në ambjentin e punës duke dashur ta marrin pozicionin pa u lodhur.

Gaforrja

Do ketë paqartësi në udhëtime, studime apo njerëz që duan t’i prishin punë në planet apo çështjet e saj ligjore.

Luani

Do përpiqet te krijojë një ikonë jo reale rreth vetes për atë që është ose per ate qe po bene ne jeten e perditeshme apo pune.

Virgjeresha

Duhet të ruajë ftohtësine dhe llogjiken para disa ngjarjeve dhe situatave shume te paqarta qe do kete perballë e që mund ta rrufisin.

Peshorja

Duhet të gjejë qetësinë shpirteore ne gjerat reale dhe t’u largohet fantazive apo endrrave qe kane thurrur të tjerët për ta.

Akrepi

Rreth jush mund të krijohet nje situate ekstreme romantike por e gjitha kjo mund te rezultoj një hiç qe zhduket me driten e diellit.

Shigjetari

Do idealizoj disa situata familjare apo ndonje projekt pune por nuk duhet te marre vendime pa u qartesuar.

Bricjapi

Do kete ne dore te manipuloj situatat dhe mesazhet apo informacionin mjafton. Te mos bjere nen ndikimin e njerzve me qellime te paqarta.

Ujori

Do kete nje fushpamje jo te qarte ne aspektin e veprimeve ekonomike dhe personale prandaj nuk duhet te bjere preh.

Peshqit

Me shumë se çdo here mund te futen në kurthet e veta apo të ndikohen nga të tjerët, jane shenjë që ndikohet.

Nga Meri Shehu

Pas