-Teknologji

Risia/ Google Assistant tashmë do të flasë dy gjuhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 15/09/18 |
b.f

Google dhe smartphonet Android tani kanë mundësinë të flasin dy gjuhë pa ndërruar account. Google shprehet se ka punuar fort që nga muaji Shkurt i këtij viti.  Tani më në fund arriti të krijoj këtë update. Qe nga fillimi i Shtatorit dhe tani përdoruesit kanë mundesinë të zgjedhin midis disa gjuhësh. Angleze,spanjolle,franceze,gjermane,italiane dhe japoneze.

Duke qënë se në Amerike as 20% e popullsisë nuk flasin anglisht duam të jemi më afer cdo përdoruesi dhe familje edhe në gjuhë të tjera, shprehet kompania.Kjo risi u vjen në ndihmë sidomos fillestarëve të teknologjisë.

Pas