Kronikë

E përplasi makina, fëmija 11 vjeç ndërron jetë në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 15/09/18 |
b.f

Dy ditë pasi u përplas nga një makinë ka ndërruar jetë në spital, fëmija 11 vjeç nga Fieri. Aksidenti ndodhi ditën e enjte rreth orës 15:10, në rrugën Fier-Seman, në fshatin Fermë Çlirim.

“A.Xh 33 vjeç, banues në Seman, duke drejtuar mjetin tip ‘Skoda’, ka aksidentuar M.G., 11 vjeç, banues në fshatin Dërmënas Fier, të cilin e ka shoqëruar në Spitalin Rajonal Fier”, thuhej në njoftimin paraprak të policisë lidhur me aksidentin.

Në spitalin e Fierit, mjekët vlerësuan se i mituri kishte nevojë për mjekim më të specializuar dhe kështu vendosin që ai të transportohej në Spitalin e Traumës në kryeqytet. Por, dy ditë më vonë, vogëlushi ndërroi jetë.

Pas