Kronikë

Vrau gruan, familjarët e saj sulmojnë 39-vjeçarin shqiptarë në gjykatëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 03/08/21 |
Opi Nion

Ka dalë para gjykatës së Athinës Florand Shehu i vili vrau me thikë bashkëshorten e tij, Anisa Shehu.

Tek futej në Gjykatë, familjarët e Aniës i janë afruar 39-vjeçarit dhe e kanë sulmuar, por ai është mbrojtur nga efektivët e policë që e shoqëronin.

Një ditë më parë mediat vendase kanë publikuar detaje tronditëse nga krimi i rëndë. Në dëshminë e tij Florand Shehu ka treguar se e ka vrarë gruan nga xhelozia.

Siç citohet nga mediat ai ka thënë se e kishte qëlluar me thikë Anisën kur ajo ishte në gjumë dhe e kishte mbytur me duar që të mos bërtiste./ Opinion.al

Pas