Kronikë

Vrasja në Milot, Policia: Po punojmë për kapjen e autorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 22/07/22 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Milot, ku mbeti i vrarë 28-vjeçari Klisman Preçi dhe i plagosur rëndë Ylli Brahimi.

Autoritetet deklarojnë se në sheshpushimin  e një pallati, rreth orës 21:00, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip fuoristradë “Land Chrysler”, brenda  të cilit ndodheshin Preçi dhe Brahimi.

Pas ngjarjes janë ngritur pika kontrolli në Rrugën e Kombit, në drejtim të Matit, të Lezhës, të Tiranës dhe të Krujës.

Ndërkohë, në fshatin Gramëz, rrethi Krujë, është konstatuar duke u djegur një automjet, që dyshohet se është automjeti i përdorur nga autori/ët për kryerjen e kësaj ngjarjeje kriminale. Nga kqyrja paraprake, brenda tij, janë gjetur 2 armë zjarri kallashnikovë.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, vazhdon veprimet hetimore, duke administruar çdo provë, pamje filmike, informacion si dhe dëshmi, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Pas