Kronikë

U vra para shtëpisë/Ky është Klisman Preçi, 2 muaj më parë i shpëtoi një atentatiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 23/07/22 |
Opi Nion

Ky është Klisman Preçi, i riu që mbeti viktimë gjatë atentatit të mbrëmjes së djeshme, ku gjithashtu u plagos dhe Ylli Brahimi. Preçi dhe Brahimi i kanë mbijetuar atentateve të mëparshme, por për të riun plumbat e ditës së djeshme rezultuan fatale.

Klisman Preçit iu bë atentat gjithashtu dhe më 14 Maj të këtij viti, në Ishull Lezhë. Ai udhëtonte me makinë së bashku me kushëririn e tij Blerim Preçi kur rreth orës 20:05 u qëllua me breshëri plumbash nga një automjet tjetër. Autorët lëviznin me një makinë Audi dhe sapo iu janë afruar  kanë hapur zjarr. Dy kushërinjtë i shpëtuan plumbave.

Sa i përket atentatit të mbrëmshëm, Preçi dhe Ibrahimi lëviznin me një automjet fuoristradë tip “Land Chrysler”, të blinduar. Ata janë qëlluar në momentin kur kanë zbritur nga automjeti i tyre dhe ishin duke hyrë në pallatin ku banonin.

Pas