Aktualitet

Temperatura të larta deri në 40 gradë, parashikimi i motit për sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:37 - 23/07/22 |
Opi Nion

Temperaturat e larta do të vijojnë të jenë prezente edhe gjatë kësaj të shtune. Moti do të vijojë të jetë në ndikimin e kthjellimeve në pjesën e parë të ditës. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të ketë kalime vranësirash në zonën e ulët dhe malore. Por vranësirat nuk do të mund të sjellin reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Pas