Kronikë

Vrasja në Durrës/ 32-vjeçari u qëllua në kokë dhe në gjoks


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 24/01/21 |
Opi Nion

 Ndërsa ende nuk ka një autor të dyshuar për vrasjen e 32-vjeçarit Jetmir Bregu pasditen e së dielës në Durrës, në media kanë dalë në dritë të tjera detaje nga ngjarja.

Jetmir Bregu, i cili e kishte ndërruar identitetin në Ilir Kuçi ka qenë duke zbritur nga automjeti i tij tip “Mercedes Benz”, në kohën kur është qëlluar nga një automjet, brenda të cilit ndodheshin dy persona.

Burime për abc news, bëjnë me dije se ndaj 32-vjeçarit është qëlluar  me një breshëri kallashnikovi, ndërkohë që autori ishte i ulur në sediljen e pasmme të mjetit nga ku është qëlluar.

Plumbat e kanë prekur 32-vjeçarin në kokë dhe në gjoks. I riu ai ka ndërruar jetë pak minuta më pas në spital, ndërsa autorët janë larguar nga vendngjarja. Deri tani janë sekuestruar kamerat e sigurisë së lokalit pranë të cilit ndodhi ekzekutimi dhe të rrugës nga ku u larguan autorët. Por errësira dhe reshjet e dendura të shiut e bëjnë të vështirë identifikimin.

Të dhënat e para flasin se 32-vjeçari kishte një të shkuar të dyshimtë jashtë vendit. Policia ka shoqëruar të paktën 6 persona si dëshmitarë në lokalin pranë të cilit ndodhi vrasja./Opinion.al

 

Pas