Aktualitet

Vrasja e Billës/ Dyshimet e Prokurorisë: Një person i tretë i përfshirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 22/02/21 |
Semiljana Azizi

Prokuroria e Tiranës  ka ngritur dyshimet për një person të tretë të përfshirë në vrasjen e Hekuran Billës.

Dyshimet janë krijuar si pasojë e përftimit të një gjurme ADN në një nga automjetet e përdorura në vrasjen e Billës.

Në lidhje me këtë material gjenetik prokuroria ka marrë kampione krahasuese nga të dyshuarit e arrestuar Viktor Marku dhe Sebastian Mali, por edhe të një personi të tretë, që aktualisht ndodhet në burgun e Reçit në Shkodër.

A2CNN bën me dije , i dyshuarit mendohet të ketë qenë i lirë në kohën e krimit dhe mund të ketë qenë pjesëmarrës në vrasje. Për këtë shkak, do të bëhet krahasimi i profilit të ADN-së së tij dhe gjurmës së gjetur në automjet.

Kujtojmë se kjo është një ngjarje e ndodhur në qershor 2020 në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet. /Opinion.al

Pas