Aktualitet

Votimi në kuvend/PD gris fletët, aleatët nuk e ndjekin, Berisha largohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 10/09/21 |
Opi Nion

Grupi kuvendor i PD-së ka vendosur të mos votojë emrin e Lindita Nikollës për Kryetare të Kuvendit. Por në vend të një vote kundër, demokratët zgjodhën të grisin dhe të hedhin në tokë fletët e votimit. Kështu kanë bërë edhe deputetët Flamur Noka dhe Edi Paloka, pavarësisht faktit se me herët kishin kundërshtuar vendimin e Bashës për përjashtimin e Berishës nga grupi.

Megjithatë të njëjtin vendim duket se nuk kanë marrë aleatët e PD, Dashamir Shehi dhe Agron Duka, të cilët kanë refuzuar të votojnë edhe pse në sallë, ndërsa ish-Kryeministri Berisha është larguar dhe nuk ka votuar. Ndërkohë që grupi parlamentar i LSI ka votuar duke hedhur votën në kuti. /Opinion.al

Pas